Ana Sayfa |  Foto Galeri |  Video Galeri |  İlan ve Reklam |  Forum


Tugra Oto ve Hali Yikama’da Kampanya


10 Haftalik Cuma Hasreti Bitti


Bozkurt’ta Sokaga Çikma Yasagina Uyuluyor


Görentaslilarin Hizina Erisilemiyor


Kaymakam Akbulak’tan Bayram Uyarisi!


Sokaga Çikma Kisitlamasinin Ayrintilari Belli Oldu
 
Haber Arşivi |  Üye Ol  |  Sifremi Unuttum  | 
Kullanıcı Adı: Şifre:
 » TSM, Kanser Taramasi Baslatti

TSM, Kanser Taramasi Baslatti

     Bozkurt Toplum Sagligi Merkezi, Meme Kanseri ile ilgili Bozkurtlu kadinlari bilgilendirmek ve düzenledigi etkinliklerle ilçedeki kadinlarin kansere daha duyarli olmasini saglanmaya çalisiyor. 

     Düzenlenen etkinlikle önce ilçede kurulan Persembe pazarinda alisveris yapan kadinlarla bire bir görüsen Dr. Vahit Ünal ve TSM ekibi, daha sonra Halk Egitim Merkezi Konferans salonunda Meme Kanseri ve kadin hastaliklari konulu seminer düzenleyerek kansere dikkat çekiyor. 

    Seminer hakkinda gazetecilere kisa bilgiler aktaran Toplum Sagligi Merkezi(TSM) doktoru Vahit Ünal, TSM ekibi olarak toplumda kanser taramalarini yayginlastirmak düsüncesi ile kapsamli bir çalisma baslattiklarini vurgulayarak, “Bozkurt Belediyesinin bize tahsis etmis oldugu minibüsle ilçeden duyarli kadinlari Kastamonu’ya tasiyarak Kanser Erken Teshis, Tarama ve Egitim Merkezi’nde (KETEM) meme kanseri teshisi için mamografi çekimi ve çesitli testleri yapildi” dedi. 

   Kanser olan her üç kadindan birinin meme kanseri olduguna dikkat çeken Ünal, “Her hafta belirli bir gün için Kastamonu KETEM’den randevu aldik. Ketem faaliyetleri zaten ücretsiz biz ulasimi da ücretsiz yapalim dedik bunun için Kaymakamligimiz ve Belediye Baskanimiz bize yardimci oldular. Bir minibüs ile ilk ekibimizi KETEM’e gönderdik çok da memnun kaldilar. Bu uygulamamiz bundan sonrada devam edecek” diye konustu.  

    Seminer açilisina katilan Bozkurt Kaymakami Murat Gökoglu ve Belediye Baskani Bozkurt Ekes’te yaptiklari konusmalarda sagligin önemine dikkat çekerek saglik konusunda her zaman vatandaslara yardimci olmaya hazir olduklarini ifade ettiler.

     Kadinlarin yogun ilgi gösterdigi seminer yaklasik bir saat sürdü.

05.12.2015


Adınız Soyadınız : Yorumunuz :Yasal Uyarı

Bozkurtgundem.com Web Sitesi’nin haber, fotoğraf ve görüntülerinin tüm hakları saklıdır. Bozkurtgundem.com web sitesinin onayı olmadan, fotoğraflarının veya haber içeriğinin kopyalanması veya abone olan kurumun yan kuruluşlarında kullanılması açık olarak yasaktır.

Telif Hakkı:
Bozkurtgundem.com’un tüm hakları saklıdır. Bozkurtgundem.com’un önceden yazılı onayı olmadan haber içeriğinin, fotoğraflarının ve görüntülerinin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.

Basın Kanunu'nun İlgili Hükümleri:
TBMM'de 9 Haziran 2004 tarihinde kabul edilen 5187 sayılı Basın Kanunu, yukarıda söz edilen yasaklara uymayanlara ağır cezalar getirmektedir.
Basın Kanunu'nun "
Yeniden Yayım"a ilişkin yasak ve bu yasaklara uymayanlar için öngörülen cezaları düzenleyen 24. Maddesi şöyledir:
"MADDE 24. - Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beşmilyar liradan onmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.

Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmimilyar liradan kırkmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar."
Ayrıca Basın Kanunu'nun 27. maddesi ile "Basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu Kanunda öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır" hükmü getirilmiştir.

Bozkurtgundem.com, yukarıda açıkça vurgulanan yasaklara uymayanlar hakkında, Basın Kanunu'nun ilgili hükümleri uyarınca her türlü hukuki girişimde bulunacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:
e-posta :
[email protected] & [email protected] Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Telefon : (0 366) 575 25 24

Bozkurt Belediyesi  |  © 2008 / 2010 Bozkurt Gündem. Tüm hakları saklıdır.


tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri