Ana Sayfa |  Foto Galeri |  Video Galeri |  İlan ve Reklam |  Forum


Kaymakam Acar Esnaf Odasını Ziyaret Etti


AK Parti’den Esnaf Odasına Ziyaret


Mavi Tur Genel Kurulunu Yaptı


Fener Cafe Açıldı


Bozkurt Belediyesine 2018 Model İtfaiye


Sahil Tur Genel Kurulunu Yaptı
 
Haber Arşivi |  Üye Ol  |  Sifremi Unuttum  | 
Kullanıcı Adı: Şifre:
 » Gaziler Günü

Gaziler Günü

     Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Gazi unvanı verilisinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Bozkurt ve Abana ilçeleri ortak bir tören düzenledi. 

     Bozkurt ve Abana ilçesi ilçe sınırında bulunan ''700 Yıl Şehitler ve Gaziler Anıtı''n da iki ilçenin ortak düzenlediği törende. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marsı'nın okunmasının ardından Bozkurt ilçe Jandarma komutanlığında görenli Jandarma Kıdemli Çavuş Mustafa Evecen günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. 

     Evecen konuşmasında, Türkiye Cumhuriyetinin ve yüce Türk ulusunun ebedi varlığını sonsuza kadar devam ettirmek, ulusal birliği ve yurt topraklarımızın bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek için hayatını ortaya koyan gazilerimize olan borcumuzun asla ödenemeyeceğinin bilinmesi gerektiğini vurgulayarak, “19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye büyük millet meclisi tarafından Mustafa Kemal’e gazi ünvanının verildiği gün olan 19 Eylül, 27 Haziran 2002 günü 4768 sayılı yasa ile gaziler günü ilan edilmiştir. Her yıl 19 Eylülde vatan ve millet için canını ortaya koyan gazilere Türk milleti olarak borcumuzu hatırlamamız, onlarla birlikte olmamız ve savundukları vatanın bizler için ne kadar büyük bir yeri olduğu duygusunu onlarla paylaşmamız bir başka anlamlı davranış olacaktır. Bugünde gazi kavramını yeni nesillere aktarmak ve anlatmak tarihe milli gelenek ve göreneklere bağlılık, fedakarlık ve yardımlaşma ruhunu yüceltmek halkımızın milli ve manevi değerleri olan gazilerin moral değerlerini korumak ve yaşatmak ortak görevimiz olmalıdır” dedi. 

     Törende Abana ve Bozkurt ilçelerinin lise öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, gazilere ve şehit yakınlarına protokol üyeleri tarafından hediyeler verildi.  

     Törene, Bozkurt Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Abana Kaymakamı Aslı Aynaoglu Kuzulu, Bozkurt Jandarma Komutanı J. Kd. Bşçvş. Fikret Dinç, Abana Jandarma Bölük Komutanı J. Kd. Bşçvş. Necmi Öcal, Bozkurt Belediye Başkanı Engin Canbaz, Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, Gaziler ve Şehit yakınları, Resmi daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

      Öte yandan İki ilçe sınırında bulunan ''700 Yıl Şehitler ve Gaziler Anıtı''na Abana’dan yürüyen bazı vatandaşlar “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” ve “Kahrolsun PKK” sloganları attı.


Adınız Soyadınız : Yorumunuz :Yasal Uyarı

Bozkurtgundem.com Web Sitesi’nin haber, fotoğraf ve görüntülerinin tüm hakları saklıdır. Bozkurtgundem.com web sitesinin onayı olmadan, fotoğraflarının veya haber içeriğinin kopyalanması veya abone olan kurumun yan kuruluşlarında kullanılması açık olarak yasaktır.

Telif Hakkı:
Bozkurtgundem.com’un tüm hakları saklıdır. Bozkurtgundem.com’un önceden yazılı onayı olmadan haber içeriğinin, fotoğraflarının ve görüntülerinin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.

Basın Kanunu'nun İlgili Hükümleri:
TBMM'de 9 Haziran 2004 tarihinde kabul edilen 5187 sayılı Basın Kanunu, yukarıda söz edilen yasaklara uymayanlara ağır cezalar getirmektedir.
Basın Kanunu'nun "
Yeniden Yayım"a ilişkin yasak ve bu yasaklara uymayanlar için öngörülen cezaları düzenleyen 24. Maddesi şöyledir:
"MADDE 24. - Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beşmilyar liradan onmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.

Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmimilyar liradan kırkmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar."
Ayrıca Basın Kanunu'nun 27. maddesi ile "Basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu Kanunda öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır" hükmü getirilmiştir.

Bozkurtgundem.com, yukarıda açıkça vurgulanan yasaklara uymayanlar hakkında, Basın Kanunu'nun ilgili hükümleri uyarınca her türlü hukuki girişimde bulunacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:
e-posta :
[email protected] & [email protected] Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Telefon : (0 366) 575 25 24

Bozkurt Belediyesi  |  © 2008 / 2010 Bozkurt Gündem. Tüm hakları saklıdır.


tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri